صادرات محصولات کارخانه کاشی زهره کاشمر به کشورهای آسیایی و اروپایی

صادرات محصولات کارخانه کاشی زهره کاشمر به کشورهای آسیایی و اروپایی

استاندار خراسان رضوی و هیئت همراه در سفر به کاشمر، از مجموعه تولیدی کاشی زهره به‌عنوان بزرگ‌ترین مجموعه تولیدی و اشتغال‌زایی در منطقه و مراحل تولید و فعالیت این مجموعه بازدید نمودند.
مدیر اجرایی شرکت کاشی زهره در این بازدید که با حضور فرماندار شهرستان، مسئولین و مدیرعامل و اعضای هیئت‌مدیره شرکت همراه بود طی سخنانی گفت: مجموعه تولیدی کاشی زهره در نزدیکی شهر کاشمر و در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار احداث شده که کلنگ احداث این مجموعه در سال 81 به زمین خورد و شروع تولید آن در سال 91 با افتتاح فاز اول و تولید سالیانه 3 میلیون و 500 هزار مترمربع و اشتغال‌زایی مستقیم بیش از 300 نفر انجام گرفت؛ که تأثیر مؤثری در اشتغال جوانان این دیار دارد.
مهندس رضا طلوعی افزود: این مجموعه دارای بیش از 75 هزار مترمربع سالن تولید است که برای 6 خط تولید کاشی گرانیت و لعاب‌دار که در سه فاز A،BوC طراحی شده است.
وی تصریح کرد: برای این مجموعه بزرگ تولیدی شرکت KEDA (تحت لیسانس شرکت BRECHER LAEIS آلمان) و شرکت‌های ایتالیایی SISTEM .S.P.A و Durst تأمین‌کننده ماشین‌آلات و تجهیزات تولید و بسته‌بندی این مجموعه می‌باشند.
مدیر اجرایی شرکت کاشی زهره با بیان این‏که پس از واگذاری سهم دولتی این مجموعه به سرمایه‌گذار بخش خصوصی (آقای دکتر روستایی و خانم دکتر منصوری) این مجموعه توانست به‌سرعت توسعه پروژه خود را انجام دهد؛ اظهار داشت: در سال 96 با صرف هزینه‌ای در حدود 300 میلیارد ریال فاز A مجموعه به بهره‌برداری کامل رسید و تولید به بیش از 7 و نیم میلیون متر و اشتغال مستقیم به حدود 550 نفر رسید.
طلوعی با بیان این‏که با گذشت بیش از هفت سال از ورود محصولات این واحد تولیدی به بازار کاشی و سرامیک، این مجموعه مفتخر است خود را به‌عنوان بزرگ‌ترین واحد تولید کاشی و سرامیک در شرق کشور معرفی نماید؛ گفت: محصولات تولیدی این شرکت مرزهای ایران بزرگ را در نوردیده و با ورود به بیش از 15 کشور جهان از جمله کشورهای آسیای میانه، آسیایی شرقی، اروپا و آفریقا هنر دست جوانان و متخصصان این گوشه از ایران‌زمین را به رخ جهانیان کشیده است.
وی افزود: وجود بیش از 300 طرح اورجینال ایتالیایی که بیشتر از 100 طرح آن به تولید انبوه رسیده است، در 15 سایز مختلف کاشی و سرامیک موردنیاز مخاطب و هم‏چنین توانایی تولید انواع کاشی و سرامیک و پرسلان نشان‌دهنده احترام مدیران این شرکت به سلیقه و نیاز مشتریان خود بوده است.
در حاشیه این بازدید مدیر اداری و برنامه‌ریزی شرکت کاشی زهره نیز در گفتگو با خبرنگاران عنوان کرد: عمده‌ترین مشکل بر سر راه تولید این شرکت، کمبود سهمیه آب اختصاص داده شده است.
هادی رجب‌زاده افزود: علی‌رغم این‏که در زمان تأسیس پروفرم‏های دستگاه‌های خریداری شده نیاز حدود ۲۰ لیتر بر ثانیه را نشان داده و این مهم بارها به تأیید سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز رسیده، اما پروانه بهره‌برداری چاه آب شرکت تنها ۳.۳ لیتر بر ثانیه بوده و حتی ۲ برابر شدن تولید و اشتغال شرکت نیز هیچ‌گونه افزایشی در این سهمیه ایجاد نکرده است.
وی ادامه داد، شرکت کاشی زهره برای جبران کسری آب مصرفی خود، هزینه‌های هنگفتی از جمله ایجاد بزرگ‌ترین تصفیه‌خانه منطقه و هم‏چنین قطره‌ای نمودن آبیاری فضای سبز نموده و مصرف آب خود را به نصف رسانده اما بازهم نیاز فعلی شرکت و میزان مصرف با پروانه بهره‌برداری یکدیگر همخوانی ندارند.
هادی رجب‌زاده ضمن تشکر از مجموعه‌های خدماتی و دولتی اعلام داشت؛ مجموعه بزرگ کاشی زهره به‌عنوان بزرگ‌ترین مجموعه اشتغال‌زا در منطقه به‌عنوان همکار ادارات مختلف سعی در پرداخت به‌موقع معوقات خود داشته اما گاهی اوقات شرایط نقدینگی در حد پرداخت تمامی مبالغ نبوده است که امیدواریم سازمان‌ها، مساعدت بیشتری در این زمینه با این مجموعه داشته باشند تا بتوانیم همچنان شاهد فعالیت جوانان این دیار در این مجموعه باشیم.

 

توان صادرات کاشی و سرامیک

عوارض گمرکی توان صادرات را از تولیدکنندگان کاشی و سرامیک می‌گیرد

نصرالله شریف فرد نایب رئیس انجمن کاشی و سرامیک کشور، عصر امروز در نشست اعضای انجمن کاشی و سرامیک استان با استاندار و جمعی از مسئولین استان یزد در محل سالن حمیدیا استانداری، با اشاره به اینکه حدود 30 درصد جمعیت استان به‌نوعی به صنعت کاشی و سرامیک و صنایع مرتبط با آن‌ وابسته هستند، به تشریح مشکلات و معضلات صنایع و فعالین اقتصادی در این عرصه پرداخت.

ادامه مطلب “عوارض گمرکی توان صادرات را از تولیدکنندگان کاشی و سرامیک می‌گیرد”

صادرات کاشی و سرامیک به پاکستان

صدور 30 میلیون دلار کاشی و سرامیک ایران به پاکستان تا پایان سال جاری

‘مراد نعمتی زرگران’ امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس آمار اعلام شده شده از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه حدود 8.5 میلیون متر مربع کاشی و سرامیک به ارزش تقریبی 20 میلیون دلار به پاکستان صادر شد و پیش بینی می شود این میزان صادرات تا آخر سال به 30 میلیون دلار افزایش یابد.
ادامه مطلب “صدور 30 میلیون دلار کاشی و سرامیک ایران به پاکستان تا پایان سال جاری”

عکس کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک چیست

کاشی به قطعه سنگی مصنوعی گفته می‌شود که طول و عرض آن مختلف بوده و ضخامت آن چند میلی‌متر است، و یک روی آن دارای سطحی شیشه‌ای بوده و کاملاًّ صاف و صیقلی می‌باشد. کاشی، محصولاتی سفالین و سرامیکی است که در ساختمان کاربرد و اهمیت ویژه‌ای دارد مانند حمام‌ها، توالت‌ها، آشپزخانه‌ها و آب ریزگاه‌های عمومی و غیره. کاشی برای تزئینات داخل و خارج ساختمان و همچنین برای بهداشت و عایق رطوبت به کار می‌رود.

ادامه مطلب “کاشی و سرامیک چیست”