صدور 30 میلیون دلار کاشی و سرامیک ایران به پاکستان تا پایان سال جاری

صادرات کاشی و سرامیک به پاکستان

‘مراد نعمتی زرگران’ امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس آمار اعلام شده شده از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه حدود 8.5 میلیون متر مربع کاشی و سرامیک به ارزش تقریبی 20 میلیون دلار به پاکستان صادر شد و پیش بینی می شود این میزان صادرات تا آخر سال به 30 میلیون دلار افزایش یابد.

وی یادآور شد: کاشی و سرامیک پس از قیر و نفت، دومین کالای صادراتی جمهوری اسلامی ایران به پاکستان است.

«نعمتی زرگران» مجموع صادرات این محصولات طی سال گذشته به پاکستان را 22 میلیون دلار عنوان کرد و گفت: در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان پاکستان، قرارداد ساخت کارخانه آسیاب سیمان به ارزش 25 میلیون دلار از سوی طرف ایرانی در پاکستان امضا شد.

رایزن بازرگانی ایران در پاکستان ، حضور شرکت های ایرانی در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان پاکستان را موفق ارزیابی کرد و افزود: واگذاری نمایندگی فروش کاشی و سرامیک کشورمان به پاکستان، انجام هماهنگی برای اعزام هیأت پاکستانی به ایران و تمایل برای همکاری مشترک در زمینه ساخت کارخانه کاشی و سرامیک و اجرای طرح های سرمایه گذاری مشترک از دستاوردهای حضور ایران و تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایرانی در این نمایشگاه بود.

به گزارش ایرنا نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان پاکستان از 27 تا 29 آذرماه امسال در مرکز نمایشگاه های بین المللی پاکستان برگزار شد.

نعمتی زرگران میزان مصرف کاشی و سرامیک سالانه پاکستان را 100میلیون مترمربع عنوان کرد و گفت: تنها 20 میلیون مترمربع از این میزان در پاکستان تولید شده و 80 میلیون مترمربع آن از کشورهای دیگر وارد می شود.
وی صادرات کاشی و سرامیک ایران به پاکستان را فرصت مناسبی برای رونق تولید و افزایش توان صادراتی تولید کنندگان و صادر کنندگان کشورمان عنوان کرد.